Родители бараат прекин на наставата поради неклиматизирани училишта


За првпат училишната година трае подолго од 10-ти јуни. Горештини по училиштата заради пролетниот распуст, а нервозните родители бараат прекин на наставата. ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ ги информира средношколците дека и оваа година за време на летниот распуст имаат право бесплатно да се возат во ...
| | веќе видена | слични

Скратени часови за основците препорача министерството за образование. По бројните реакции на родители заради високите температури кои ја зафатија земјава од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Со оглед на високите температури кои ја зафатија територијата на Република Северна Македонија, а имајќи предвид дека наставната година за учениците од ...
| | веќе видена | слични

Овие препораки се дел од Општите препораки за заштита од топлотен бран на Центрите за јавно здравје, а согласно Здраствениот акциски план за превенирање на ...
| | веќе видена | слични

По реакциите од родителите дека учениците од основните училишта посетуваат настава во период кога дневните температури достигнуваат и до 40 степени, се ...
| | веќе видена | слични

Поради високите температури, Министерството за образование и наука (МОН) препорача основните училишта да работат со скратени наставни часови. Оттука, тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родители бараат прекин на наставата поради неклиматизирани училишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: