Саутгејт најплатен селектор на ЕВРО2024

3 копии

Рускиот напаѓач Димитри Кириченко е сопственик на најбрзиот гол во историјата на европските првенства, запишувајќи се во листата на стрелци по 67 секунди од ...
| | веќе видена | слични

Досега на европските фудбалски првенства се постигнати вкупно 829 голови, а стрелец на првиот беше Милан Галиќ. Напаѓачот на Партизан го постигна водечкиот гол ...
| | веќе видена | слични

Во петок со натпреварот помеѓу домаќинот Германија и Шкотска стартува Европското првенство во фудбал, а веќе се познати и судиите кои ќе делат правда на оваа ...
| | веќе видена | слични

УЕФА се одлучи Французин да ја дели правдата на првиот натпревар на Европското првенство. Главен на центарот на отворањето на турнирот во натпреварот помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Дел од репрезентациите имаат проблеми со повреди пред почетокот на Европското првенство, една од тие репрезентации е Италија. Италијанските медиуми денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саутгејт најплатен селектор на ЕВРО2024

Од:
До кого (е-маил):
Порака: