Расте бројот на странските туристи – Ги има од секаде, но никој како Турците

Време зa читање: 2 минути Турците и во април биле најбројните туристи што ја посетиле Македонија, имало гости и од Јужна Африка, но не е забележан ниту еден ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турист од Бугарија го загубил животот откако паднал во бездна при обид заедно со бегов сонародник да се искачат на планината Језерце (албански алпи). По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје/Охрид, 12. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Во април годинава Република Македонија ја посетиле вкупно 81. 752 туристи, од кои 18.774 биле домашни, а 62.978 се ...
| | веќе видена | слични

Се зголемил бројот на туристи во Македонија. Ова може да се види од податоците на Државниот завод за статистика(ДЗС). Б ројот на туристите во април 2024 ...
| | веќе видена | слични

Ако се суди по бројките на Државната статистика, годинава треба да имаме добра туристичка сезона Во периодот јануари – април, бројот на туристи е зголемен за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во април годинава се регистрирани 81.752 туристи, од кои 23% се домашни, а 77% се странски. Бројот на ноќевањата изнесува 151.720, при што 28,8% се од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на странските туристи – Ги има од секаде, но никој како Турците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: