Сиљановска-Давкова: Потребен е нов Маршален план за обнова на Украина

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска се обрати на главниот панел на конференцијата за обнова на Украина, што се одржува во Берлин, Сојузна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германското Министерство за одбрана денеска презентираше предлог за враќање на доброволната воена служба со цел да се зајакнат ослабените германски вооружени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии
2 копии

По брифирањето на собраниската комисија за одбрана, тој планира попладнево на прес-конференција да ги изнесе своите предлози. Писториус рече дека поддржува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја продолжува посетата на Берлин, Сојузна Република Германија, каде што учествува на Конференцијата за обнова на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска се очекува да ги претстави своите планови за нов модел на воена служба, јави ДПА. По брифирањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 350 | | | веќе видена

Франција и САД ја повикуваат новата влада во Македонија да остане фокусирана на патот кон ЕУ и да ги почитува меѓународните обврски, се вели во ...
сите 191 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 272 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сиљановска-Давкова: Потребен е нов Маршален план за обнова на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: