Слоновите меѓусебно разговараат користејќи повици слични на име!


5 копии

Американската министерка за финансии Џенет Јелен ги предупредува банкарите и технолошките директори дека употребата на вештачката интелигенција (AI) во областа ...
| | веќе видена | слични

Сопственици на домашни миленици сигурно многупати посакале да знаат што им кажува нивното куче преку лаењето. Научниците од Универзитетот во Мичиген моментално ...
| | веќе видена | слични

Слушалките со поништување на шум се широко распространети, но научниците пронајдоа начин како да ги однесат овие уреди на едно повисоко ниво, односно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Примената на вештачката интелигенција и новите технологии во музиката се присутни меѓу македонските музичари и артисти одамна. Некои од нив ги применуваат ...
| | веќе видена | слични

Едно од најновите истражувања покажува дека „птичји мозок“ сепак не треба да се сфати како навреда. Имено, утврдено е дека враните можат гласно да избројат до ...
| | веќе видена | слични

Техно Група истражувачи осмислиле нов метод за одредување на положбата на луѓето преку ѕидови. Повеќето домаќинства во развиените земји веќе имаат вај-фај и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Американската министерка за финансии Џенет Јелен ќе предупреди дека употребата на вештачка интелигенција во финансиите може да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 467 | | | веќе видена

Франција и САД ја повикуваат новата влада во Македонија да остане фокусирана на патот кон ЕУ и да ги почитува меѓународните обврски, се вели во ...
сите 200 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 272 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слоновите меѓусебно разговараат користејќи повици слични на име!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: