„Мајскиот договор“ е противуставен – ДПМНЕ зад затворени врати го факторизира владеењето на ДУИ од сенка, вели партијата Левица

„Врската помеѓу ДПМНЕ и ДУИ никогаш не била прекината! Таа повторно излезе на површина откако доцна во ноќта зад затворени врати од јавноста, пратениците од ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница одлучи за прекин на мандатот за градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети по верификацијата на неговиот мандат како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На предлог на Министерството за локална самоуправа, Владата на денешната 27. седница, ја разгледа и усвои Информацијата во врска со Одлуката за престанок на ...
| | веќе видена | слични

Иако беа најавени, во Собранието сè уште ги нема измените на Законот за локална самоуправа, со цел да нема предвремени избори во општините чии градоначалници ...
| | веќе видена | слични

Комплетиран списокот на министри кои ќе влезат во владиниот кабиент на Мицкоски. Предлог составот на Влада со владината програма за наредните 4 години ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците Тимчо Муцунски и Арбен Таравари ќе седнат во министерските фотелји за надворешни работи и трговија и за здравство без да се реши прашањето ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот за формирање влада и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во одговор на новинарско прашање за измените на Законот за локална самоуправа со кои ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ немаат израден став дали ќе ги поддржат измените на Законот за локална самоуправа.Овој закон е важен бидејќи ако не се донесе ќе мора да има ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ засега без отворена поддршка за измените на Законот за локална самоуправа да нема предвремени избори во општините чии градоначалници ќе заминат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 150 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 82 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 350 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мајскиот договор“ е противуставен – ДПМНЕ зад затворени врати го факторизира владеењето на ДУИ од сенка, вели партијата Левица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: