Чешмите низ центарот и штипските населби се во функција, се апелира да не се уништуваат на летните горештини

Пуштени во функција се сите чешми кои се наоѓаат на јавна површина на територија на Општина Штип. Директорот на ЈП „Исар“ Кирил Зајков денеска рече дека на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во текот на изминатите денови непознати сторители уништиле дел од урбаната опрема во Капиштец , Водно и Дебар Маало. Станува збор за клупа и дел од реквизити ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје и годинава како и секое друго лето во изминативе години се повторува истото – во пеколно жешките денови по улиците нема човек каде да се напие вода и ...
| | веќе видена | слични

 Станува збор за клупа и дел од реквизити од детските игралишта „Партение Зоографски“, „Славка Недиќ“ и новото игралиште близу ТЦ Зебра. Од Општина Центар ...
| | веќе видена | слични

Топлото време освен појавата на змии во урбаните средини донесе уште еден проблем. Наезда на глувци во главниот град Скопје.Овие фотографии се од Општина ...
| | веќе видена | слични

Повторно се вандализирани детски игралишта во општина Центар, овојпат во населбите Капиштец, Водно и Дебар Маало. На детските игралишта Партение Зоографски, ...
| | веќе видена | слични

Денес, во салата на Советот на Општина Битола се одржа вториот состанок на работното тело во поширок состав, на кој претставниците од стручната фела дадоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чешмите низ центарот и штипските населби се во функција, се апелира да не се уништуваат на летните горештини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: