Ужасни вести за Полска: Левандовски го скинал мускулот – репрезентацијата во моментов има само еден здрав напаѓач!

Репрезентацијата на Полска доби лоша вест на три дена пред почетокот на Европското првенство, Роберт Левандовски го скинал мускулот и неговата повреда е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Интернет-страницата на спортскиот канал на Полската јавна телевизија (ТВП) беше мета на кибер напад за време на денешниот натпревар Полска – Холандија, поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

- Околу 15 часот беше нападната ИП адресата на полската телевизија, изјави директорот на ТВП Спорт, Јакуп Квиатковски. Нападот целосно го блокира сајтот на ...
| | веќе видена | слични

Сајбер напад го прекинал онлајн преносот на полската јавна телевизија од фудбалскиот натпревар на Европското првенство меѓу Полска и Холандија, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандија триумфално го стартуваше настапот на ЕВРО 2024 откако по голема борба славеше над Полска со 2-1. „Лалињата“ премногу се мачеа да го скршат отпорот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 304 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 207 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 90 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

„ЕУ и меѓународната заедница треба јасно да ги стават на знаење последиците што непочитувањето на Договорот ќе ги има врз регионот, а особено врз иднината на ...
сите 114 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 127 | | | веќе видена

Комбиниран изборен модел во наши услови би значел 60 пратеници да се избираат по пропорционален модел, со една изборна единица за целата земја, без изборен ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ужасни вести за Полска: Левандовски го скинал мускулот – репрезентацијата во моментов има само еден здрав напаѓач!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: