Хамас: Ја прифаќаме резолуцијата за прекин на огнот, подготвени сме да преговараме


Хамас ја прифаќа резолуцијата за прекин на огнот на Советот за безбедност на Обединетите нации и е подготвен да преговара за деталите, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот меѓу Израел и Хамас влегува во 257 ден. Операциите во Газа продолжуваат, додека тензиите се зголемуваат долж либанско-израелската граница, како и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот министер за надворешни работи, Израел Кац, во вторникот предупреди дека одлуката за тотална војна со либанското шиитско движење Хезболах може да ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претставник Амос Хохштај е испратен во Либан за да ги смири тензиите по сè почестите прекугранични престрелки долж либанската јужна граница, како ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа возврати на обвинувањата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, кој рече дека администрацијата на Бајден ја задржува испораката на оружје за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако израелските и германските медиуми објавија дека Блинкен му ветил на Нетанјаху минатата недела дека Вашингтон ќе ги укине сите ограничувања за испорака ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Либанскиот премиер Наџиб Микати денеска по разговорите со американскиот специјален пратеник Амос Хохштајн во Бејрут, изјави дека Либан не сака ескалација на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека американскиот државен секретар Ентони Блинкен се обврзал дека ќе ги укине ограничувањата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 292 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 83 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 55 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас: Ја прифаќаме резолуцијата за прекин на огнот, подготвени сме да преговараме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: