Министерство за здравство: Не сме надлежни за паднатиот потпорен ѕид позади Клиниката за детски болести


Министерството за здравство информира дека во случајот со паднатиот потпорен ѕид позади Клиниката за детски болести истиот е изграден на државно земјиште, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Ја известуваме јавноста дека по денешниот состанок организиран од страна на ЦУК, со присуство на претставници на општина Центар, Град Скопје и МВР, во врска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Санацијата на Полуурнатиот ѕид кај Детската клиника е во надлежност на Министерството за здравство, а решението за подземните води треба да биде изнајдено на ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за здравство велат дека тие воопшто не бил запознаени дека имало состанок, како и дека не им била пратена никаква покана.Дел од потпорниот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство да ја поправи оградата, а Град Скопје и Општина Центар да се координираат за средување на проблемот со подземните води, кои се веќе ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ќе треба да ја санира оградата на потпорниот ѕид зад Детската клиника, а потоа следува решавање на подземните води, велат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во просториите на Центарот за управување со кризи (ЦУК), попладнево се одржа координативна средба за потпорниот ѕид и подземните води на улица „Белградска“, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство чии претставници не присуствуваа на денешниот координативен состанок во ЦУК по повод потпорниот ѕид на ул. Белградска, зад Детската ...
| | веќе видена | слични

 Претставници од Министерството не беа присутни на состанокот, иако биле поканети. По едночасовната дискусија трите страни утврдија дека проблемот со паднатата ...
| | веќе видена | слични

„Уште пред 15-тина години лично испрати писмо како загрижен за она што се случува во тој дел од градот и за стабилноста на објектите кои таму се градат во кое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 292 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 56 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за здравство: Не сме надлежни за паднатиот потпорен ѕид позади Клиниката за детски болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: