Во фирми на Маск нема да може да се влезе со Ајфон


3 копии

Платформата X (поранешно Twitter) објави дека од денеска воведува приватни „лајкови“ како стандардна опција со цел да се заштити имиџот на корисникот. Добивај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mилијардерот и сопственик на социјалната мрежа „X“ и компаниите „Тесла“, „Старлинк“ и „Спејс-Икс“, Илон Маск ја повлече тужбата против технолошката фирма ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск неочекувано побара од судот во Калифорнија да го повлече правниот случај против ОпенАИ и неговиот шеф Сем Алтман, кој ги обвини дека се откажале од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илон Маск се заканува дека ќе ги забрани iPhone-ите од сите негови компании поради новонајавените OpenAI интеграции што Apple ги објави на WWDC 2024 во ...
| | веќе видена | слични

Елон Маск најави забрана за уредите на Епл доколку интегрираат вештачка интелигенција. „Доколку Епл го интегрира OpenAI на ниво на оперативен систем, тогаш ...
| | веќе видена | слични

Епл реши да го зајакне својот гласовен асистент Сири и оперативните системи со Четџипити на ОпенАИ додека се обидува да се израмни во трката за вештачката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во фирми на Маск нема да може да се влезе со Ајфон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: