Макрон: Нема да поднесам оставка без разлика на резултатот од француските избори

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека нема да поднесе оставка без разлика на исходот од претстојните парламентарни избори во Франција. ...
| | веќе видена | слични

Сè поголеми се сомнежите во зголемувањето на трошењето на ЕУ за одбрана преку колективното финансирање, за што Макрон жестоко се залагаше, тврдат луѓе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преговорите со Русија се единствениот начин за решавање на конфликтот во Украина, со оглед на тоа што Киев не може да победи на бојното поле, смета Марин Ле ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Така е тоа кога ќе се вмеша политиката. Имено во последните неколку дена, во Франција наголемо се шпекулира дека ако на претстојните парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе протестираа во Париз и во градовите низ Франција во саботата против партијата Национален собир (RN), партија од крајната десница, пред ...
| | веќе видена | слични

Играчите и стручниот штаб на француската фудбалска репрезентација, кои најверојатно сè уште ќе бидат во Германија и ќе играат на европското фудбалско првенство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 969 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 314 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон: Нема да поднесам оставка без разлика на резултатот од француските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: