Божиновска на МЕФ: Одлуките што ги носиме сега ќе ги обликуваат нашата економска стабилноста, здравјето на животната средина и социјалната благосостојба

2 копии

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Левица го обвини мандатарот Христијан Мицкоски дека уште не седнат во фотелјата, следејќи го примерот на неговите претходници – послушници ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕВН Македонија и Електродистрибуција учествуваа на седмиот енергетски форум МЕФ. Брз одговор на енергетската транзиција беше главната порака од сите учесници. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најава за нови инвестиции, но и истраги. Мандатарот Мицкоски очекува кога ќе се формира новата Влада првата инвестиција во земјава да биде токму во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадорката на САД во Македонија, Ангела Агелер, во обраќањето на седмиот Македонски енергетски форум, порача дека енергетската сигурност и зелената енергија ...
| | веќе видена | слични

При денешното обраќање на Македонско енергетскиот форум, Мицкоски ексклузивно ја најави прва странска директна инвестиција која ќе е во делот на енергетиката. ...
| | веќе видена | слични

Енергетската транзиција е сложена и скапа. Македонија, како сиромашна земја, се соочува со предизвици за нејзино спроведување без надворешна поддршка. ...
| | веќе видена | слични

Енергетската сигурност и зелената енергија се двата приоритета кои ќе треба да ги надминат партиските политики, порача денеска американската амбасадорка во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 292 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 83 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 56 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божиновска на МЕФ: Одлуките што ги носиме сега ќе ги обликуваат нашата економска стабилноста, здравјето на животната средина и социјалната благосостојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: