Инцидент во училишен двор: Наставник натепал ученик со аутизам


4 копии

Наставникот по физичко образование А.С. во основното училиште „Абдил Фрашери“ во Боговиње брутално го малтретирал својот син со аутизам, кој воедно бил и негов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ученик во основно училиште во Лика (Хрватска) најавил дека в понеделник ќе дојде на училиште со огнено оружје, пишува ХРТ. Тоа го направил затоа што не бил ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мајката на ученик во основното училиште „Јован Дучиќ“ во Белград која ја нападна и брутално ја претепа наставничката по биологија, во полиција признала дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајката, 32-годишната А.Р. која физички нападна наставничката во белградското основно училиште „Јован Дукиќ“, денеска ќе биде изнесена на сослушување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајката на ученичката од трето одделение од ОУ „Свети Сава“, која наводно на екскурзија била турната од наставничката во второ одделение, ја претстави својата ...
| | веќе видена | слични

Мајката на ученичката која ја нападна наставничката по биологија во Основното училиште „Јован Дучиќ“ и ја претепа до смрт била, како што дознава Курир, ...
| | веќе видена | слични

Мајка на ученик, во основното училиште „Јован Дучиќ“ во Белград, нападнала и брутално претепала наставничка по биологија, пишува српски Курир . – Мајката дојде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наставничка по биологија во ОУ „Јован Дучиќ“ во Нов Белград била нападната и тешко повредена од мајка на ученик во ова училиште. Нападот се случил попладнево, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наставничка по музичко во ОУ „Васа Пелагиќ“ во Белград, била вербално и физички нападната од шестоодделенец од тоа училиште, соопшти Независниот синдикат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 438 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 162 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
сите 86 | | | веќе видена

„ЕУ и меѓународната заедница треба јасно да ги стават на знаење последиците што непочитувањето на Договорот ќе ги има врз регионот, а особено врз иднината на ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инцидент во училишен двор: Наставник натепал ученик со аутизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: