Деценија на музичка извонредност со „Виолин Фест“

3 копии
11 копии

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено“, кој ќе донесе разновидност и секако, несомнен ...
| | веќе видена | слични

Концертот „Одисеја 2024“, инспириран од филмот „2001: Вселенска одисеја“, ја најавува новата сезона на Македонската филхармонија и слави 80 години од ...
| | веќе видена | слични

Костов најавува дека овој настан ветува дека ќе биде прослава на музичката извонредност на новите таленти и уметничката соработка со повеќе земји од светот.„Да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Овој четврток (13.06.), Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт под наслов „Звукот на идната генерација“, на кој настапуваат ...
| | веќе видена | слични

Последниот концерт во рамки на „Класик интернешнл фестивал“ ќе се одржи утревечер со почеток во 20 часот во фоајето на НУЦ К„Антон Панов“ во Струмица. Концерт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деценија на музичка извонредност со „Виолин Фест“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: