НАЈВИСОК ДНЕВЕН СКОК НА ЦЕНАТА НА НАФТА ПРЕД ИЗВЕШТАЈОТ НА ОПЕК Барел брент се тргува за 82 долари


Цената на нафтата денеска забележа најголем скок од март в очи на извештаите на ОПЕК и краткорочните енергетски изгледи на САД, кои ќе ја дадат слика за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 11 јуни 2024 година се одржа редовна седница на ИО за поставеноста на монетарната политика на Народната банка, на која беа разгледани најновите податоци и ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на Федералните резерви изјавија дека инфлацијата дополнително паднала кон нивното целно ниво во последните месеци, но сигнализираа дека ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата се искачија над нивот од 83 долари на меѓународните пазари во средата, бидејќи трговците беа охрабрени од прогнозите за закрепнување на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поставеноста на монетарната политика е соодветна на условите во економијата. Со тоа, каматната стапка на благајничките записи останува на нивото од 6,30%, а ...
| | веќе видена | слични

До 2030 година, зголемувањето на глобалното производство на нафта ќе го надмине растот на побарувачката за овој енергетски производ и ќе создаде вишок ...
| | веќе видена | слични

Каматната стапка на благајничките записи останува н 6,3 проценти, одлучи Извршниот одбор за монетарна политика при Народната банка. Оваа каматна стапка, како ...
| | веќе видена | слични

Главните вести од изминатата недела ги вклучуваат состаноците на Kанадската централна банка (BoC) и на Европската централна банка (ECB), кои како што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈВИСОК ДНЕВЕН СКОК НА ЦЕНАТА НА НАФТА ПРЕД ИЗВЕШТАЈОТ НА ОПЕК Барел брент се тргува за 82 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: