НАЈВИСОК ДНЕВЕН СКОК НА ЦЕНАТА НА НАФТА ПРЕД ИЗВЕШТАЈОТ НА ОПЕК Барел брент се тргува за 82 долари


Цената на нафтата денеска забележа најголем скок од март в очи на извештаите на ОПЕК и краткорочните енергетски изгледи на САД, кои ќе ја дадат слика за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
2 копии

Цените на нафтата се стабилизираа над нивото од 84 долари на меѓународните пазари во вторникот, како одраз на јазот во проценките на побарувачката пред ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во ЕУ благо забрза во мај, првпат од крајот на 2023 година, следејќи го трендот во еврозоната, се наведува во извештајот на Европската статистичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на бакарот продолжи да паѓа четврта недела по ред, откако податоците од Кина покажаа дека економијата, која инаку е најголемиот пазар на бакар, покажува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈВИСОК ДНЕВЕН СКОК НА ЦЕНАТА НА НАФТА ПРЕД ИЗВЕШТАЈОТ НА ОПЕК Барел брент се тргува за 82 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: