Хамас ја прифаќа резолуцијата на СБ на ОН за прекин на огнот во Појасот Газа


Хамас ја прифаќа резолуцијата за прекин на огнот на Советот за безбедност на Обединетите нации и е подготвен да преговара за деталите, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
| | веќе видена | слични

Се интензивираа борбите меѓу Израел и Хезболах во Либан, а тензиите продолжија да растат. Ваквата ескалација на состојбата доаѓа по убиството на еден од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Михаил Козлов вели дека очекувал неговиот син да биде непрепознатлив по осум месеци во заробеништво откако беше киднапиран во Газа за време на нападот на Хамас ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека милитантната група Хамас предложила „бројни измени“ во својот одговор на предлогот за прекин ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Хамас сака писмени гаранции од САД за спроведување на договорот за траен прекин на огнот и повлекување на израелските сили од Појасот Газа, велат два египетски ...
| | веќе видена | слични

Либанската шиитска група Хезболах денеска истрела десетици ракети врз Израел како одговор на нападот во кој загина висок командант на движењето. Хезболах, ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија денеска соопшти дека во нападот на командниот и контролниот центар на либанската, проиранска група Хезболах на југоистокот од Либан, загинал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Посредниците Катар и Египет соопштија дека Хамас вчера одговорил на трифазниот план за примирје, без да откријат повеќе. Планот беше претставен од ...
| | веќе видена | слични

Хамас сака писмени гаранции од Соединетите држави за траен прекин на огнот и повлекување на израелските сили од Појасот Газа со цел да го потпише предлогот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас ја прифаќа резолуцијата на СБ на ОН за прекин на огнот во Појасот Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: