Дует песна на Јоце Панов и Дарко Филиповиќ урива рекорди на гледаност (ВИДЕО)


Јоце Панов, еден од нашите најпознати изведувачи, кој секој викенд ги полни клубовите низ нашата земја сними дует со Дарко Филиповиќ, кој се прослави во првата ...
| | веќе видена | слични

Европското фудбалско првенство започнува со натпреварот меѓу Германија и Шкотска, а пред три недели беше претставена официјалната песна во изведба на диџеј ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите македонски ѕвезд и Владо Јаневски ги израдува своите фанови со нова песна. Новиот хит е насловен „прекрасен ден “ и доаѓа пред концерто т ...
| | веќе видена | слични

Младата пејачка Драгана Јовановска вчера на сите социјални мрежи и музички платформи ја промовираше својата најнова песна со наслов „Гламур“, песна која ги ...
| | веќе видена | слични

„Ќе преживеам“ е насловот на новата, дуетска песна на Александар Тарабунов и Димитар Андоновски. Станува збор за брза песна која претендира да стане вистински ...
| | веќе видена | слични

Популарното дуо ДНК, на сите музички и социјални платформи синоќа, ја објави најновата песна, преку импресивен видео спот, кој Панчо, Андреј и Теа Трајковска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 968 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 314 | | | веќе видена

Во телефонски разговор со Си-Ен-Ен неколку минути откако претседателот Џо Бајден го објави своето излегување од трката за претседател во 2024 година, ...
сите 238 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дует песна на Јоце Панов и Дарко Филиповиќ урива рекорди на гледаност (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: