Легендарниот Мирослав Клосе ќе биде тренер на германски тим

Славниот германски напаѓач и најдобар стрелец на светските првенства, Мирослав Клосе ќе биде тренер на германскиот второлигаш Нирнберг. 46-годишниот Клосе со ...
| | веќе видена | слични

Италија ја победи Албанија со 2:1 во првото коло од групата „Б“ на Европскотп рвенство, Албанците во првата минута дојдоа до водство со голто на Недим Бајрам, ...
| | веќе видена | слични

Роберто Де Ѕерби беше поврзуван со повеќе европски великани, а на крајот реши да ја прифати понудата на поранешниот француски и европски првак, Олимпик Марсеј. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Удинезе со доста мака успеа да обезбеди опстанок во Серија А и тоа благодарение на Фабио Канаваро кој во завршницата на сезоната му ги донесе потребните бодови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 438 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Легендарниот Мирослав Клосе ќе биде тренер на германски тим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: