Точков: Водата во Охридското Езеро е со највисок квалитет, реките што се вливаат во него и натаму се потенцијални загадувачи

Охрид, 11. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Водата во Охридското Езеро од македонска страна е со највисок квалитет, односно прва прва класа, истакна на денешната прес ...
| | веќе видена | слични

Водата во Охридското Езеро е микробиолошки и хемиски исправна и со највисок квалитет, односно од прва категорија и тоа на сите примероци земени на потегот од ...
| | веќе видена | слични

Тоа го покажуваат анализите што секоја година во овој период пред летната туристичка сезона ги спроведува Центарот за јавно здравје во Охрид. Според она што ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Охрид СОС објави видео на кое се гледа како човек возејќи трактор или некое друго моторно возило кое е натоварено со градежен шут, истиот го истури во водите ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 44 – годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала ...
сите 271 | | | веќе видена

Австриската Влада денеска соопшти дека парламентарните избори во таа земја ќе се одржат на 29 септември. Ова доаѓа по тесната победа на екстремно десничарската ...
сите 259 | | | веќе видена

„Претходно постоеше пракса во која пратениците на Левица заедно со пратениците на ДПМНЕ при поднесувањето на амандмани го избегнуваа наметнатото име ‘Северна’, ...
сите 81 | | | веќе видена

ЕВН Македонија и Електродистрибуција учествуваа на седмиот енергетски форум МЕФ. Брз одговор на енергетската транзиција беше главната порака од сите учесници. ...
сите 68 | | | веќе видена

Со средба со пријавените волонтери, кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски ја започна својата изборна кампањата. Деспотовски при објавувањето на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Точков: Водата во Охридското Езеро е со највисок квалитет, реките што се вливаат во него и натаму се потенцијални загадувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: