Деспотовски повторно ги повика противкандидатите на јавна дебата

7 копии

Кандидатката за претседател на СДСМ, Славјанка Петровска вчера ја претстави својата програма пред членовите на општинските организации во Карпош и Гази Баба. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски продолжи со непосредни средби со членовите на партијата. На средбата во Велес беше истакнато дека една од ...
| | веќе видена | слични

„Доаѓам од семејство со долга традиција на слободарски вредности. Мојот дедо Јоле Деспотовски беше дел од партизанското движење во западна Македонија, а потоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 23 јуни ќе се знае колку точно од околу 80.000 запишани членови на Социјадемократскиот сојуз на Македонија ќе гласаат на внарепартиските избори за избор на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сметам дека оваа организациска поставеност на партијата го дала својот максимум во некои минати времиња. Луѓето бараат нешто ново. Младите бараат нешто ново, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На СДСМ му треба претседател кој нема да застане на таа позиција со багаж кој нема да ни дозволи да одиме напред. И тука некои од кандидатите не се доволно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборот на нов лидер на СДСМ пред сериозен предизвик- само околу 3.000 членови до сега се регистрирале да гласаат на внатрепартиските избори, дознава Сител , ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократската младина е срцето на СДСМ и како некој што почнал во младината знам дека и иднината на партијата е таму, вели кандидатката за претседател ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 295 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 233 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски повторно ги повика противкандидатите на јавна дебата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: