Мицкоски: Енергетската ефикасност е главен приоритет на идната Влада


''Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот не само од аспект на струјата и прекуграничните трансакции'', порача денеска мандатарот Христијан ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Претседателката на Асоцијација за е-трговија на Македонија – АЕТМ, д-р Нина Ангеловска Станков и директорот на Агенција за пошти д-р ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Асоцијација за е-трговија на Македонија (АЕТМ), Нина Ангеловска Станков и директорот на Агенцијата за пошти Сретен Миладиноски, потпишаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвестицијата во најновите технологии е значаен чекор напред и придонесува за подобрување на оперативната ефикасност, модернизација на операциите, унапредување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Економија на колена, огромна буџетска дупка , јавен долг над 8 милијарди – што наследува новата министерка за финансии ? Она што во моментов се случува со ...
| | веќе видена | слични

Физибилити студија ќе послужи за идни инвестиции во системот за централно греење во Битолскиот регион Денес, во Битола се одржа Првата конференција во рамките ...
| | веќе видена | слични

Со новата влада, Стопанската комора на Северна Македонија која е претставник на големите компании, очекува продлабочена соработка и сет мерки за поддршка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот долг се “спушти“ под 60%. Во првиот изборен квартал од годинава Јавниот долг изнесувал 58,6% од БДП. Идната Влада планира нов заем од 1 милијарда евра, ...
| | веќе видена | слични

За сите партии е карактеристично дека како долгогодишни донатори се јавуваат пратеници, градоначалници, министри, директори на државни и општински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Енергетската ефикасност е главен приоритет на идната Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: