(ФОТО) Змии врие, а кејот на Вардар како џунгла, висока трева и грмушки – од Град Скопје без одговор кога и дали ќе косат

На единствениот повикувачки број за итни случаи 112 имало повици за присуство на змии во објекти во населени места.При прошетките во природа, може да се случи ...
| | веќе видена | слични

 Овој пат на само неколку метри од детско игралиште во Карпош е забележан влекач од метар и половина, па се дигна и аларм кај општината и годинава да постави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во тек е акција на службите на Општина Карпош за поставување „репелент“ – средство за превенција, односно заштита од змиите. Стручните лица го поставија ова ...
| | веќе видена | слични

Откако викендов во паркот спроти Веро 2 во скопската населба Козле се појави змија долга метар и половина и ги вознемири посетителите на фреквентната локација, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителка на Скопје, во близина на маркетот Веро-Тафталиџе, шетајќи низ паркот во близина забележала змија од отприлика метар и пол. Таа се јавила во ЦУК, но ѝ ...
| | веќе видена | слични

Вчера прилично голема змија се појавила во непосредна близина на Веро Тафталиџе. Апелот до граѓаните да бидат внимателни го сподели една госпоѓа која прва ја ...
| | веќе видена | слични

Смок долг околу половина метар бил пронајден во автомобил во кумановска автолакерска работилница. Колата била донесена на поправка од велешко село, а змијата ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во Скопје има доволно количини противотров за каснувања од змии и серум антиверпин, вели директорот Фадил Цана. Тој додава дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 293 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 186 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 233 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Змии врие, а кејот на Вардар како џунгла, висока трева и грмушки – од Град Скопје без одговор кога и дали ќе косат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: