Израел уби 270 Палестинци во операција за спасување заложници: „Тоа можеби е воено злосторство“


Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации денеска соопшти дека убиствата на цивили во Газа за време на израелската операција ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Израелските сили можеби ги прекршиле основните принципи на законите за војна и не успеале да направат разлика меѓу цивилите и борците за време на нивната воена ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот меѓу Израел и Хамас влегува во 257 ден. Операциите во Газа продолжуваат, додека тензиите се зголемуваат долж либанско-израелската граница, како и на ...
| | веќе видена | слични

Како и да заврши оваа војна, едно е сигурно: светот е ангажиран како никогаш досега во наоѓање конечно решение за овој речиси вековен спор Властите на Шпанија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот министер за надворешни работи, Израел Кац, во вторникот предупреди дека одлуката за тотална војна со либанското шиитско движење Хезболах може да ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претставник Амос Хохштај е испратен во Либан за да ги смири тензиите по сè почестите прекугранични престрелки долж либанската јужна граница, како ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа возврати на обвинувањата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, кој рече дека администрацијата на Бајден ја задржува испораката на оружје за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако израелските и германските медиуми објавија дека Блинкен му ветил на Нетанјаху минатата недела дека Вашингтон ќе ги укине сите ограничувања за испорака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 392 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 163 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел уби 270 Палестинци во операција за спасување заложници: „Тоа можеби е воено злосторство“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: