Три претстави денеска на програмата на МТФ „Војдан Чернодрински“

3 копии

Три претстави во официјалната програма ќе бидат на програмата на шестиот ден на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Први, ...
| | веќе видена | слични

Театар Куманово пред тамошната публика ќе настапи со претставата „Драма изгубена во времето“. Фестивалот се одржува од 10 до 16 јуни по 34-ти пат. - Театар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со денешните три претстави во официјалната програма, Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ што се одржува во Прилеп, влегува во својата ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот театар ќе учествува на Фестивалот на малите драмски форми кој традиционално се одржува во градот Враца, Бугарија, соопштија денеска од НУЦК ...
| | веќе видена | слични

На 58. издание на Македонскиот театарски фестивал (МТФ) „Војдан Чернодрински“ кој оваа година се одржува од 7 до 14 јуни во Прилеп ќе се изиграат единаесет ...
| | веќе видена | слични

Претставата „Ало! Ало!“ во режија на Синиша Евтимов на Театар „Комедија“ ќе биде изведена вечерва на сцената на Центар за култура „Марко Цепенков“ во ...
| | веќе видена | слични

Петтиот ден од 58. издание на Македонскиот театарски фестивал (МТФ) „Војдан Чернодрински“ во Прилеп, на публиката ќе ѝ понуди неколку претстави, промоции и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 467 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 272 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 51 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три претстави денеска на програмата на МТФ „Војдан Чернодрински“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: