УХМР: Утре жешко, наместа и до 40 степени, задутре освежување, в петок пороен дожд и значителен пад на температурата

До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, особено утре кога дневната температура наместа ќе достигнува до 40 степени. Во четврток, како што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заради маса топол воздух која се движи над Северна Африка и централниот Медитеран кон исток, метеоролозите до петок предвидуваат дека температурите ќе се ...
| | веќе видена | слични

Под влијание на екстремно топла, сува и стабилна воздушна маса со потекло од северните предели на Африка, од четврток до недела во Македонија времето ќе биде ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Управата за хидрометеоролошки работи излезе со четиридневна прогноза во која се предупредува на високи температури. УВ индексот ќе се искачи до 9, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 28 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 227 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 28 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: Утре жешко, наместа и до 40 степени, задутре освежување, в петок пороен дожд и значителен пад на температурата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: