Германија ќе биде домаќин на конференција за обнова на Украина

3 копии

Американскиот потпретседател Камала Харис вети пакет помош од 1,5 милијарди долари за Украина, наменет главно за енергетскиот сектор на земјата, пренесе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Информациите кои се појавија за медиумите за можното преместување во Украина на американскиот ракетен противвоздушен систем „Patriot“ моментално стациониран во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
9 копии
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 133 | | | веќе видена

На свеченост пред Министерството за одбрана, новоизбраниот министер за одбрана Владо Мисајловски денеска ја презеде функцијата од досегашниот заменик министер ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ќе биде домаќин на конференција за обнова на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: