Апел за помош на семејството Богановски од Јурумлери чиј дом изгоре во пожар


7 копии

На 4 јуни, во 4 часот наутро во пожар целосно изгоре домот на семејството Богдановски во Јурумлери. Пожарот за миг ја пеплосал скоро целата куќа во која живеат ...
| | веќе видена | слични

Младиот Никола Ѓорѓиев извојува победа над ракот со помош на хуманата помош на македонските граѓани. На 20-годишното момче од село Црешево, кое нема родители и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски денеска го посети семејството Богдановски во Јурумлери, чиј дом изгоре целосно во пожар на 4 јуни 2024 ...
| | веќе видена | слични

Среќа во несреќа е што Зоран, неговите деца и внуци кои биле во домот за време на пожарот останале неповредени, но сепак по траумата и трагедијата која ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски ја информира јавноста дека младиот Никола Ѓорѓиев ја победил болеста. -Со голема радост сакам да објавам ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гази Баба Бобан Стефковсми денес го посети семејството на Зоран Богдановски од Јурумлери, чиј дом беше зафатен од голем пожар. - Огнот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 350 | | | веќе видена

Франција и САД ја повикуваат новата влада во Македонија да остане фокусирана на патот кон ЕУ и да ги почитува меѓународните обврски, се вели во ...
сите 191 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 272 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел за помош на семејството Богановски од Јурумлери чиј дом изгоре во пожар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: