Halk EZ пакетот за млади на Халкбанк прилагоден на нивниот стил и животни навики


При изборот на банка, одлучувате за многу повеќе од само избирање на место каде што ќе ги чувате вашите финансии. Избирате партнер кој ќе биде ваш вистински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвестицијата во најновите технологии е значаен чекор напред и придонесува за подобрување на оперативната ефикасност, модернизација на операциите, унапредување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Интензивните активности во изминатите неколку години за усогласување на домашната правна рамка во платежната сфера со правото на Европската Унија создадоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка на Република Македонија издаде Решение со коешто Клириншката куќа клириншки интербанкарски системи АД Скопје - КИБС АД Скопје, доби дозвола и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

A1 Македонија, компанија лидер во обезбедувањето на иновативни дигитални решенија, ја лансираше услугата Оперативен центар за безбедност (Next Generation ...
| | веќе видена | слични

Србија годинава ќе заврши усогласување со регулативите на ЕУ, со што ќе се овозможи отворено банкарство во Република Србија. Тоа е дел од подготовката за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Се очекува засилување на конкуренцијата на домашниот пазар на платежни услуги. Народната банка ги издаде првите дозволи за платежни институции, во согласност ...
| | веќе видена | слични

По успешниот настан минатата година кој на едно место собра претставници на домашни компании од приватниот сектор, компании кои нудат дигитални услуги, како и ...
| | веќе видена | слични

ПроКредит Банка успешно го заврши вториот настан од серијата „Дигитална еволуција – Одговорност на бизнисите кон иднината “. Станува збор за бизнис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 150 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 350 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Halk EZ пакетот за млади на Халкбанк прилагоден на нивниот стил и животни навики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: