Две лица завршиле во ПС Гостивар по меѓусебна тепачка

8 копии
2 копии

Завчера вечерта во 22.30 часот во Карпош, поради нарушени меѓусоседски односи, настанала физичка пресметка помеѓу Ф.Ј.(22), Б.Ј.(39) и тројца малолетници од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера привела десет лица, меѓу кои тројца малолетници, поради физичка пресметка поради нарушени меѓусоседски односи која настанала на подрачјето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По преземени мерки за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје – Полициска станица Центар привеле шест ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 17.06.2024 околу 23.43 часот во СВР Скопје, 36-годишен маж од Скопје пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од неговата поранешна сопруга ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. „Такво насилство, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош бара од полицијата, обвинителството и судот, најстрого да бидат санкционирани учесниците во нецивилизираната, преполна со агресија тепачка во ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош преку соопштение реагира на синоќешен инцидент во ромската населба во Злокуќани. „Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 292 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 234 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 83 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица завршиле во ПС Гостивар по меѓусебна тепачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: