Дали новото Министерство за енергетика и рударство ќе ги воскресне рудниците на смртта?


Без многу помпа и без јавна расправа, доцна во ноќта беше усвоен Законот за организација и работата на органите од државната управа, системски закон за кој ...
| | веќе видена | слични

За економијата, стратешките интереси, минималната плата, и уште многу други теми, се дел од прашањата за кои поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Тој денеска во изјава за медиумите во Собранието рече дека кадровскиот потенцијал што се нуди не одговара на очекувањата на граѓаните. -Од поднесениот предлог ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„По објавувањето дека ќе се формира министерство за спорт добив повеќе пораки приватно и телефонски јавувања за помош. И тоа бидејќи луѓето и спортистите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска во емисијата „24 Анализа“ истакна дека приказните на ВМРО-ДПМНЕ за прераспределба на јавната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не случајна беше поддршката која ВМРО-ДПМНЕ ја доби на изборите. Претходната власт на СДС имаше порази на секое поле, да не зборуваме и за економијата, водеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 304 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 162 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 201 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 90 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

„Патот што претстои ќе биде предизвикувачки, но исто така исполнет со огромни можности за Молдавија и Украина, како и за целата наша Унија“, рече фон дер Лаен ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали новото Министерство за енергетика и рударство ќе ги воскресне рудниците на смртта?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: