САД ја укина забраната за украинскиот АЗОВ да користи американско оружје

11 копии

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден ќе ја укине забраната што ја спречи контроверзната украинска воена единица да користи американско ...
| | веќе видена | слични

САД ја укинаа долготрајната забрана за снабдување со оружје и обука на контроверзната украинска Азовска бригада, чии корени се поврзуваат со крајнодесничарски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кремљ негативно го оцени укинувањето на забраната на американските власти за испорака на оружје на украинскиот баталјон Азов, изјави прес-секретарот на рускиот ...
| | веќе видена | слични

Кремљ негативно го оцени укинувањето на забраната на американските власти за испорака на оружје на украинскиот баталјон Азов* (терористичка организација ...
| | веќе видена | слични

Американската администрација ја укина забраната на украинската бригада Азов да користи американско оружје, пишува Вашингтон пост, повикувајќи се на Стејт ...
| | веќе видена | слични

Весникот наведува дека портпаролот на Стејт департментот одбил да каже кога е укината забраната и дали американското оружје веќе стигнало до Азовската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стејт департментот ја укина десетгодишната забрана за полкот Азов да користи американска обука и оружје, откако по анализа не откри докази за кршење на ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот суд денеска ја потврди одлуката за забрана за работа на катарската медиумска куќа Ал Џезира на 35 дена, што владата на Израел ја воведе претходно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ја укина забраната за украинскиот АЗОВ да користи американско оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: