Спасени германски туристи блокирани во албанските Алпи

3 копии

За неколку туристи во Грција, годишниот одмор се претворил во кошмар. Се повеќе се извештаи за исчезнати туристи, а некои од нив потоа ги наоѓаат починати. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција се соочува со својот најрано забележан топлотен бран кој може да биде само предвесник на она што ќе дојде во јули и август. Издадено е итно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Исчезнат американски турист е пронајден мртов на плажа на мал грчки остров западно од Крф, објавија локалните медиуми, пренесува АП. Тело на маж беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Телото на мажот било пронајдено од страна на друг турист на карпеста и тешко пристапна плажа на островот матраки. Претходно американскиот турист бил пријавен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За само една недела тројца исчезнати туристи се пронајдени мртви на грчките острови, јавија грчките медиуми. Турист од САД кој исчезна на островот Матраки ...
| | веќе видена | слични

Исчезнатиот американски турист е пронајден мртов на плажа на мал грчки остров западно од Крф, објавија локалните медиуми, пренесува мондо.рс. Телото на мажот ...
| | веќе видена | слични

„Додека Грција е зафатена од невообичаено високи температури, растат стравувањата дека странските посетители не се свесни или погрешно информирани за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грчките власти трагаат по американски турист кој исчезна на островот Аморгос во вторникот, неколку дена откако на островот Сими беше пронајдено телото на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 304 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 162 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 201 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 90 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

„Патот што претстои ќе биде предизвикувачки, но исто така исполнет со огромни можности за Молдавија и Украина, како и за целата наша Унија“, рече фон дер Лаен ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасени германски туристи блокирани во албанските Алпи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: