ПАД ОД 10 ОТСТО ЗА 1 ГОДИНА: Хрватска бележи историски најниска стапка на невработеност


На крајот на мај годинава во Хрватскиот завод за вработување (ХЗЗ) се евидентирани 88.327 невработени - за 9,6 отсто помалку од мај 2023 година, што е најмал ...
| | веќе видена | слични

Во Англија и во Велс во просек се затвораат по 80 пабови месечно, бидејќи сопствениците имаат намалена потрошувачка и високи трошоци за енергија и за храна. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Прометот во индустријата, вкупно, во април годинава во однос на април минатата година е намален за седум проценти, покажуваат податоците на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Стапката на вработеност на жителите на Европската унија на возраст од 20 до 64 години изнесува 75,7 отсто во првиот квартал од оваа година, објави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 133 | | | веќе видена

На свеченост пред Министерството за одбрана, новоизбраниот министер за одбрана Владо Мисајловски денеска ја презеде функцијата од досегашниот заменик министер ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАД ОД 10 ОТСТО ЗА 1 ГОДИНА: Хрватска бележи историски најниска стапка на невработеност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: