[ФОТО] Хорор во Загреб: Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада


Околу 9 часот и 40 минути пред оградата на јужната страна на плоштадот Свети Марко во Загреб, пред зградата на хрватската Влада, непознато лице се полило со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мажот кој денеска се самозапали пред зградата на хрватската влада на плоштадот Свети Марко во Загреб почина вечерва од здобиените повреди, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Човекот кој утрово околу 9 часот и 40 минути се поли со бензин и се запали кај Марков трг во Загреб почина на Клиниката за трауматологија на КБЦ „Сестрите на ...
| | веќе видена | слични

КБЦ Сестре милосрднице соопшти дека мажот кој се самозапали на Трг Свети Марко во Загреб и кој се лекуваше на Клиниката за трауматологија на КБЦ Сестре ...
| | веќе видена | слични

Човекот кој денеска се поли со бензин и се запали пред Бански двори во Загреб живее во Копривница, пренесуваат локалните медиуми. Бил вработен во Хрватски ...
| | веќе видена | слични

Маж утрово околу 9:30 часот се полеал со бензин и се самозапалил на плоштадот пред зградата на хрватската влада во Загреб, пренесуваат хрватските медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Маж денесла се полил со бензин и се самозапалил во Марковиот трг во Загреб. Лекарите се борат за неговиот живот. Очевидец, кој бил веднаш до човекот кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Неформално во јавноста протече информација дека на полноќните средби на кои се пазарело уредувањето на државниот апарат, условот за обезбедување на 2/3 ...
сите 410 | | | веќе видена

Министерот за правда во заминување, Кренар Лога вели дека секој чекор носи последици. Според него, ако сакаме да ја зачуваме унитарноста, мора да има ...
сите 214 | | | веќе видена

Арбен Таравари вечерва и официјално потврди дека е подготвен законот со кој се очекува до локалните избори во октомври следната година да нема нови избори во ...
сите 108 | | | веќе видена

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 44 – годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека започна втората фаза од вежбите на нестратешките нуклеарни сили на Русија и Белорусија. Тие вежбаат подготовки ...
сите 214 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ НАЈАВИ ИНВЕСТИЦИЈА Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен мандатар, Христијан Мицкоски, на денешниот Енергетски форум објави дека големата енергетска ...
сите 38 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[ФОТО] Хорор во Загреб: Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: