ВНИМАВАЈТЕ! СЕ ПОЈАВИ НОВ ВИРУС КОЈ ГИ НАПАЃА БАНКОМАТИТЕ За неколку секунди може да извлече 30.000 долари

Банкоматите низ Европа се цел на нов опасен софтвер наречен EU ATM Malware. Според експертите, новиот вирус станува многу популарен меѓу лицата кои на лесен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Google испрати предупредување за малициозен софтвер кој ги напаѓа корисните на Google Chrome Google штотуку објави предупредување за корисниците на Google ...
| | веќе видена | слични

Продавачот на „софтверот крадец од банкомати“ тврди дека ефективноста е 99 проценти за успешна кражба од европските банкомати и до 60 проценти од банкоматите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 189 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАВАЈТЕ! СЕ ПОЈАВИ НОВ ВИРУС КОЈ ГИ НАПАЃА БАНКОМАТИТЕ За неколку секунди може да извлече 30.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: