Да се живее со „контролирана“ инфлација?!


2 копии

БРИКС има цел да ги прекине врските со американскиот долар и да користи локални валути за сите прекугранични трансакции меѓу земјите членки. Овој потег ги ...
| | веќе видена | слични

Работниците подготвуваат зрели парчиња манго во Zhong Bao (Камбоџа) Food Science & Technology Co., Ltd. во провинцијата Kampong Speu, Камбоџа на 7 март 2023 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на бакарот продолжи да паѓа четврта недела по ред, откако податоците од Кина покажаа дека економијата, која инаку е најголемиот пазар на бакар, покажува ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка ги намали каматните стапки, а доколку продолжи со оваа практика, тоа ќе влијае и на каматните стапки во Хрватска. Кристин Лагард, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еврото може да ја изгуби својата привлечност како глобална резервна валута на сметка на доларот и јапонскиот јен, како и кинескиот јуан. Уделот на единствената ...
| | веќе видена | слични

Џон Рид, главен пазарен стратег во „WGC“ вели дека н аоѓањето нови наоѓалишта на злато во светот станува сè потешко затоа што многу области веќе се истражени. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 505 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 232 | | | веќе видена

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
сите 143 | | | веќе видена

СДСМ в недела избира нов претседател, а списокот на пријавени гласачи е заклучен на вкупна бројка од 22.735 членови. Тоа е драстично помалку во споредба со ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да се живее со „контролирана“ инфлација?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: