Црната комедија „Бардо Тодор“ ќе се одигра во Битола

5 копии

А баш ме интересира дали некој во Македонија има информација колку домаќинства навистина се просјумери? Просјумери се домаќинства што поставиле ФВ-колектори и ...
| | веќе видена | слични

Според анализите на Платформа за сиромаштија, две третини од населението во Македонија е во енергетска сиромаштија. Граѓаните се снаоѓаат како знаат и умеат на ...
| | веќе видена | слични

Праведноста на енергетската транзиција кон обновливи извори на енергија и вклученоста на граѓаните во овој процес од крајни потрошувачи до производители ...
| | веќе видена | слични

Можностите и потребите за социјално праведна еколошка трансформација се во фокусот на четвртиот Социо-еколошки форум што денеска се одржува во Скопје во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски како позитивно го оценува намалувањето на маржата за пренос на електрична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), Марко Бислимоски, кој се обрати на првиот панел на СЕФ насловен „Како да се ...
| | веќе видена | слични

Од Платформа за сиромаштија велат дека нивните аналзи покажале дека две третини од населението во земјава е во енергетска сиромаштија. Како што велат граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Филипче пред членовите на партијата во Охрид и Струга ја претставил програмата за претседател ветувајќи дека СДСМ ќе биде ефикасна и функционална партиска ...
сите 433 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ја отфрли опцијата за одржување предвремени парламентарни избори, како по примерот на Франција, по лошите резултати на неговата ...
сите 361 | | | веќе видена

Судиски стаж од 15 години како услов за членовите на Судскиот совет од редот на судиите. Зголемување на работното искуство од 15 на 20 години како услов за ...
сите 142 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 333 | | | веќе видена

Израелската војска (ИДФ) денеска соопшти дека нејзините воздушни сили погодиле 35 цели низ Појасот Газа, додека групата Хамас соопшти дека еден од нивните ...
сите 150 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 245 | | | веќе видена

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во предметот за притворениот судија Наќе Георгиев, се наоѓа и претставка која во 2023 година за него ја отфрли ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црната комедија „Бардо Тодор“ ќе се одигра во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: