Препораки до граѓаните и работодавачите поради најави за топлотен бран

MИЦКОСКИ НАСКОРО ЌЕ ГО ДОСТАВИ СОСТАВОТ НА ВЛАДАТА Идната влада, изјави Мицкоски, ќе биде составен од коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерот за здравство д-р Илир Демири во однос на ставот на Државната комисија за спречување корупција за разрешувањата на медицинските директори на ...
| | веќе видена | слични

Пеколен топол бран ја зафати Македонија. Лекарите апелираат да се носи лесна и светла облека, да се пијат многу течности и доколку обврските го дозволуваат ...
| | веќе видена | слични

По објавата на Државната комисија за спречување корупција, која најави дека ќе бара одговорност од Министерот за здравство, Илир Демири, по разрешувањата на ...
| | веќе видена | слични

„Поранешниот медицински директор на Клиниката за кардиохорургија е разрешен од позицијата медицински директор поради прекршување на законските нормативни, во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот медицински директор на Клиниката за кардиохирургија е разрешен од позицијата медицински директор поради прекршување на законските нормативни. ...
| | веќе видена | слични

Професорот Нико Беќаровски да биде медицински директор на Токсикологија. Ова е предлогот на стручниот и лекарски колегиум на Клиниката, откако вчера заменик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Препораки до граѓаните и работодавачите поради најави за топлотен бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: