СЕДУМКА НА ЛОТО ДОБИ ДРЖАВАТА – Ланскиот профит од државното „Коцкање“ е 27,4 милиони евра!


Време зa читање: 4 минути АНАЛИЗА: Колку државни коцкарници има во земјава, кои се партнерите, како им оди бизнисот? Висината на 7-ката на ЛОТО по која ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за катастар на недвижнини во текот на 2023 за своите услуги од граѓаните и другите субјекти од фелата наплатила повеќе од 10 милиони евра, што ...
| | веќе видена | слични

Една стара мудрост вели: „Од коцкање можеш да се збогатиш само ако отвориш коцкарница“. Но, обложувалници, казина и апарати за игри на среќа никнуваат на секој ...
| | веќе видена | слични

За стан од триесетина квадрати во скопски Центар, изграден пред повеќе од шест децении, се бараат 3.000 евра за квадрат, а речиси две илјади евра се продава ...
| | веќе видена | слични

„Фактор“ како редовен и реноминар хроничар на состојбите на македонскиот пазар на електрична енергија не може, а да не го подвлече, овој општествено-одговорен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2023 година во Македонија имало 58 правни субјекти кои се занимавале со коцкање и обложување, а приходот кој го направиле бил 800 милиони евра. Толку пари ...
| | веќе видена | слични

ИКТ индустријата во Македонија го задржа позитивниот тренд на пораст, согласно последната анализа на МАСИТ, која покажува континуиран раст по однос на сите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 10. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Минатата година во Република Македонија имало 58 правни субјекти што се занимавале со обложување, или коцкање, а вкупниот ...
| | веќе видена | слични

Приходот на 58 правни субјекти во Македонија, кои се занимаваат со коцкање и обложување, во 2023 година е 800 милиони евра, односно толку пари оставиле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕДУМКА НА ЛОТО ДОБИ ДРЖАВАТА – Ланскиот профит од државното „Коцкање“ е 27,4 милиони евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: