СЕ УРНА РУСКИ БОМБАРДЕР НА КАВКАЗ Загина целиот екипаж

2 копии

Московскиот суд издаде налог за апсење на полковникот Микола Џјаман, командант на 138-та ракетна бригада за воздушна одбрана на Украина, обвинувајќи го дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руски воен авион го нарушил шведскиот воздушен простор, соопшти денеска шведското Министерство за одбрана. Борбениот авион Су-24 бил пресретнат од шведски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Во соопштението се наведува дека рускиот воен авион СУ-24 во петокот прво бил предупреден дека навлегол во шведскиот воздушен простор, но не реагирал, по што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението на шведските вооружени сили се наведува дека било испратено предупредување до рускиот воен авион СУ-24, но тој не реагирал, по што биле ...
| | веќе видена | слични

Финската гранична стража денеска соопшти дека се сомнева дека четири руски воени авиони го нарушиле нејзиниот воздушен простор во понеделникот. Финското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 106 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ УРНА РУСКИ БОМБАРДЕР НА КАВКАЗ Загина целиот екипаж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: