Песков: Мнозинството во Европскиот Парламент ќе биде проукраинско, Русија внимателно ќе анализира

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За две недели Франција оди на предвремени избори што ги распиша претседателот Емануел Макрон по поразот од страна на РН на изборите за Европски парламент. Ако ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе протестираа во Париз и во градовите низ Франција во саботата против партијата Национален собир (RN), партија од крајната десница, пред ...
| | веќе видена | слични

Играчите и стручниот штаб на француската фудбалска репрезентација, кои најверојатно сè уште ќе бидат во Германија и ќе играат на европското фудбалско првенство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција се соочува со сериозен историски момент пред парламентарните избори, изјави францускиот претседател Макрон. За политичките сојузи формирани пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Се наоѓаме во многу сериозен момент од историјата на нашата земја. Зборуваме за големи проблеми, безбедносни и економски предизвици – рече Макрон на крајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: Мнозинството во Европскиот Парламент ќе биде проукраинско, Русија внимателно ќе анализира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: