Претседателката на Македонија патува за Германија на конференција за обнова на Украина

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
| | веќе видена | слични

Руските сили зазедоа области во пограничните региони Доњецк и Харков во последниве месеци, благодарение на недостигот на луѓе и муниција во Украина.„Командата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот потпретседател Камала Харис вети пакет помош од 1,5 милијарди долари за Украина, наменет главно за енергетскиот сектор на земјата, пренесе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Информациите кои се појавија за медиумите за можното преместување во Украина на американскиот ракетен противвоздушен систем „Patriot“ моментално стациониран во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии
2 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја продолжува посетата на Берлин, Сојузна Република Германија, каде што учествува на Конференцијата за обнова на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 391 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 351 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 182 | | | веќе видена

„Сакам да нагласам дека ние сме подготвени да градиме добрососедски односи, но тоа мора да биде двонасочна улица. Заврши времето на политичари кои ја виткаат ...
сите 166 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката на Македонија патува за Германија на конференција за обнова на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: