ЈАРЕВСКИ: Нема подобра дефакторизација ако го испратите ДУИ во опозиција, а постигнавме 2/3 мнозинство без да киднапираме пратеници

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски во интервју за централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„По објавувањето дека ќе се формира министерство за спорт добив повеќе пораки приватно и телефонски јавувања за помош. И тоа бидејќи луѓето и спортистите, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не случајна беше поддршката која ВМРО-ДПМНЕ ја доби на изборите. Претходната власт на СДС имаше порази на секое поле, да не зборуваме и за економијата, водеа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Треба да си ја довршам работата во Општина Бутел, тоа е мојот личен императив, нешто за кое што навистина се трудам да го Оисполнам во целост, па дури и да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Комисијата за спорт на ВМРО-ДПМНЕ Борко Ристовски оствари средба со младите репрезентативци во пливање, кои со години беа заборавени од ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Битиќи вели дека ВМРО-ДПМНЕ ги лаже граѓаните. Тој го кажа своето мислење за зголемениот број министерства и што значи тоа. „ ВМРО-ДПМНЕ се уште не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈАРЕВСКИ: Нема подобра дефакторизација ако го испратите ДУИ во опозиција, а постигнавме 2/3 мнозинство без да киднапираме пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: