Зошто пропадна вчерашниот конгрес на СДСМ, кои делегати не дошле на него

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Доаѓам од семејство со долга традиција на слободарски вредности. Мојот дедо Јоле Деспотовски беше дел од партизанското движење во западна Македонија, а потоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 23 јуни ќе се знае колку точно од околу 80.000 запишани членови на Социјадемократскиот сојуз на Македонија ќе гласаат на внарепартиските избори за избор на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сметам дека оваа организациска поставеност на партијата го дала својот максимум во некои минати времиња. Луѓето бараат нешто ново. Младите бараат нешто ново, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На СДСМ му треба претседател кој нема да застане на таа позиција со багаж кој нема да ни дозволи да одиме напред. И тука некои од кандидатите не се доволно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изборот на нов лидер на СДСМ пред сериозен предизвик- само околу 3.000 членови до сега се регистрирале да гласаат на внатрепартиските избори, дознава Сител , ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на Конгресот на 30 јуни, од Кавадарци започна претставувањето на кандидатите за претседател... Деспотовски, Филипче, Петровска и Бајдевски ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За СДСМ да се врати како силна политичка партија мора јасно да дефинира став по клучните прашања и да покаже дека вистински се грижи за интересите на своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека во гаснењето на пожарот во неготинско од утре рано наутро покрај воздушна ...
сите 367 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 110 | | | веќе видена

Во денешниов есеј ќе се обидам, воспоставувајќи историски аналогии, да понудам размисли за настаните што ја потресоа Република Македонија во изминатите неколку ...
сите 187 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 136 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто пропадна вчерашниот конгрес на СДСМ, кои делегати не дошле на него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: