Убиеното девојче (11) за кое цела Грција повела потера: Пронајдена со рани на вратот, приведен чичкото кој е обвинет за силување


Исчезнатата Василики Никилопулу (11), која исчезнала во недела вечерта во 21 часот и 10 минути, прободена со нож во вратот, а роднината на девојчето наводно го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тело на 15-годишно девојче е пронајдено на брегот на Рајна во германскиот град Вормс. Телото било пронајдено во понеделникот околу 18 часот, пренесува „Билд“. ...
| | веќе видена | слични

Последниве неколку години зачестија апелите за потрага по исчезнати лица во Македонија, а бројките на МВР го потврдуваат тоа. Некои од случаите завршуваат со ...
| | веќе видена | слични

Таа посочува дека во случајот со силувањето на малолетно девојче од 2017 година, сите во селото, вклучително и таа, верувале дека тој е невин, но дека по ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две девојчиња се исчезнати во Луизијана откако нивната мајка беше брутално убиена во нивниот дом во четвртокот рано наутро. Државната полиција издаде итен ...
| | веќе видена | слични

Убиството на малата Гркинка Василики, за што е осомничен нејзин чичко речиси една недела ги држи во шок жтелите на целиот Балкан и ги полни црните хроники на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

11-годишното девојче, кое беше брутално убиено во Грција, вчера беше погребано во родното село, а сцените од погребот се срцепарателни. Малата Василики за чие ...
| | веќе видена | слични

Објектот во Миртија Пиргош во месноста Илија се запалил неколку минути пред погребот на малата Василика која исчезнала во неделата, а нејзиното тело со бројни ...
| | веќе видена | слични

Во моментот кога почнуваше погребната поворка со семејството, роднините и пријателите на 11-годишната Василики, девојчето убиено од нејзиниот чичко, избувнал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 304 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 207 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 90 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

„ЕУ и меѓународната заедница треба јасно да ги стават на знаење последиците што непочитувањето на Договорот ќе ги има врз регионот, а особено врз иднината на ...
сите 114 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 127 | | | веќе видена

Комбиниран изборен модел во наши услови би значел 60 пратеници да се избираат по пропорционален модел, со една изборна единица за целата земја, без изборен ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиеното девојче (11) за кое цела Грција повела потера: Пронајдена со рани на вратот, приведен чичкото кој е обвинет за силување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: