Одлични резултати за ученици од ОУ „Братство Единство“ на Државниот натпревар по биологија

Охрид, 10. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Одлични резултати постигнаа основци од ОУ„ Братство Единство“ на Државниот натпревар по биологија што се одржа на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 12. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Хуман гест на генерацијата средношколци 1970/71 година. Викендов тие одржаа свеченост за одбележување на 35 години од матурата ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Седмоодделенките Елена Секулоска и Ели Богоевска освоија прво, односно второ место на Државниот натпревар по македонски јазик и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Очекувам во таа дебата со експертите да ги слушнам и решенијата, за проблемите коишто евентуално тие ќе ги посочат. Што се однесува до самата реформа, ние ...
сите 130 | | | веќе видена

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 44 – годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала ...
сите 270 | | | веќе видена

Австриската Влада денеска соопшти дека парламентарните избори во таа земја ќе се одржат на 29 септември. Ова доаѓа по тесната победа на екстремно десничарската ...
сите 259 | | | веќе видена

ЕВН Македонија и Електродистрибуција учествуваа на седмиот енергетски форум МЕФ. Брз одговор на енергетската транзиција беше главната порака од сите учесници. ...
сите 68 | | | веќе видена

Со средба со пријавените волонтери, кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски ја започна својата изборна кампањата. Деспотовски при објавувањето на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлични резултати за ученици од ОУ „Братство Единство“ на Државниот натпревар по биологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: