(Видео) Јанчев: Министерството за рударство е лобирано од рударското лоби, кое сака мултимилионски профит

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски: ''Државата е во тешка ситуација и нема време за поделби. Потребни се сите ресурси, вклучувајќи ги и симпатизерите на СДСМ. Сепак, оние што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата е навистина доведена во незавидна ситуација каде што нема луксуз да се делиме, поларизираме, пребројуваме на ваши, наши, нивни, треба сите можни ...
| | веќе видена | слични

Сите ние што ги следевме настаните околу Преспанскиот договор, особено она што се случуваше со обезбедувањето мнозинство во Собранието за изгласување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска во емисијата „24 Анализа“ истакна дека приказните на ВМРО-ДПМНЕ за прераспределба на јавната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не случајна беше поддршката која ВМРО-ДПМНЕ ја доби на изборите. Претходната власт на СДС имаше порази на секое поле, да не зборуваме и за економијата, водеа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Треба да си ја довршам работата во Општина Бутел, тоа е мојот личен императив, нешто за кое што навистина се трудам да го Оисполнам во целост, па дури и да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот на планината Серта кој има три крака, сè уште е активен. Гасењето ќе продолжи сè додека е видливо, а утре повторно ќе се гаси со хеликоптери и ...
сите 493 | | | веќе видена

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 271 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 184 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Судот му одреди мерка притвор од 30 дена на 40-годишниот скопјанец, осомничен за инцидентот со 4-те малолетници кои беа пронајдени во неговата куќа во ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Јанчев: Министерството за рударство е лобирано од рударското лоби, кое сака мултимилионски профит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: