„Возење под дејство на алкохол – 1.200 евра, поминување на црвено – 700 евра“: список на казни во Грција

Претставниците на Советот на ЕУ и Европскиот парламент неодамна постигнаа привремен политички договор за директива која треба да го олесни спроведувањето на ...
| | веќе видена | слични
28 копии
6 копии
4 копии
2 копии

Се ближи ли крајот на сообраќајното дивеење во Скопје? … Дел од булеварите и улиците во метрополата веќе добиваат „нови очи“ кои ќе ги ловат несовесните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 442 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Возење под дејство на алкохол – 1.200 евра, поминување на црвено – 700 евра“: список на казни во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: